Akademia z okazji Dnia Flagi

„Powiewa flaga” (Czesław Janczarski)
                                                                                 Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
                                                                                 A na tej fladze biel jest i czerwień.
                                                                                 Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
                                                                                 Piękne są nasze barwy ojczyste.

W dniu 30 kwietnia odbyła sie w Domu Kultury Akademia z okazji Dnia Flagi. Uroczyste spotkanie z tej okazji zorganizowała grupa IV pięciolatków. Na spotkanie zostali zaproszeni rodzice. W postawie na baczność wszyscy zgromadzeni wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Biało-czerwone akcenty nawiązujące do polskiej flagi pojawiły się na ubraniach dumnych z ich posiadania przedszkolaków.
W programie znalazły się okolicznościowe wiersze, piosenki oraz  pieśni patriotyczne. Dzieci zaprezentowały również „Krakowiaka”, „Polkę Warszawską” oraz taniec góralski. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania miały okazję przypomnieć sobie symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe szanować. Ucząc przedszkolaków okazywania szacunku dla flagi i godła uczymy też szacunku dla własnej Ojczyzny i siebie nawzajem. Przez wiersze, piosenki i narodowe tańce dzieciom łatwiej było poczuć, że są Polakami, że ich Ojczyzna to Polska.