Strona głowna  /  Aktualności  /  Święto Nepodległości
Święto Nepodległości
data dodania: 2019-11-09 01:20:16

11 Listopada Święto Niepodległości

Tuż przed obchodami Święta Niepodległości wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane obejrzały w Domu Kultury część artystyczną w wykonaniu grupy II, dzieci 5-6 letnich. Grupa zaprezentowała inscenizację, wiersze oraz pieśni patriotyczne. Dzięki starszakom dzieci dowiedziały się kto to jest patriota i co znaczy dla wszystkich niepodległość. Obchody 11 listopada uczą dzieci szacunku do kraju ojczystego, symboli narodowych, a także rozwijają  poczucie przynależności narodowej. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, dzieci odśpiewały Hymn Polski. Po części atrystycznej wszyscy udaliśmy się pod Pomnik Pamięci Narodowej, aby wspólnie zapalić znicze oraz pomodlić się za poległych w obronie Ojczyzny.